TEATR W OBIEKTYWIE

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny

Kategorie konkursowe

KATEGORIE KONKURSOWE
Jury Konkursu ocenia fotografie zrobione podczas Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku w następujących kategoriach:

1. AKTORZY
Jest to kategoria związana z fotografią teatralną. W jej zakres wchodzi wszystko co będzie odbywać się na scenie. Pokaż nam jak widzisz TEATR z perspektywy widza.

2. WOKÓŁ FESTIWALU
Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku to nie tylko przedstawienia teatralne, ale również wydarzenia towarzyszące. Festiwal tworzą ludzie (wolontariusze, organizatorzy, publiczność), którzy mogą stać się inspiracją do stworzenia niepowtarzalnych fotografii. W tej kategorii do głosu dochodzi wszystko to, co dzieje się POZA przedstawieniami teatralnymi i cały tzw. backstage festiwalowy.

3. PORTRET
Festiwal wyzwala różne uczucia. Portret to kategoria, w której możesz nam to pokazać za pomocą swoich zdjęć. Głównym kryterium stworzenia tej kategorii jest portret emocjonalny.

4. ARTYSTYCZNE SPOJRZENIE
Każdy artysta-fotograf jest osobą niepowtarzalną i ma odmienne spojrzenie na otaczającą go rzeczywistość. Robiąc zdjęcia w tej kategorii pokaż nam, jak widzisz festiwal wykorzystując charakterystyczne dla siebie ujęcia lub techniki.

5. ROCK AND ROLL – TEMAT PRZEWODNI SANS
W tej kategorii chcemy docenić zdjęcia, na których będzie widoczny temat przewodni tegorocznego festiwalu SANS, jakim jest „Rock and Roll”. Do tematu nawiązują m. in. dekoracje, stroje wolontariuszy, czasem również stroje aktorów, konwencja balu dla artystów. Pokaż nam wyjątkową scenę, relację, sytuację, na której czuć będzie ducha „Rock and Rolla”.

6. REPORTAŻ
Opowiedz nam historię.
Tematem reportażu fotograficznego ma być festiwal SANS lub wybrana jego część. Sposób ujęcia tematu i opowiedziana historia zależy od autora. Reportaż powinien składać się z 5 fotografii i zawierać zdjęcie otwierające i kończące cykl.

W każdej z w.w. kategorii 1-5 zostają wyłonione 3 najlepsze zdjęcia (odpowiednio: 1., 2. i 3. miejsce).
W kategorii Reportaż zostanie wyłoniony 1 reportaż składający się z 5 zdjęć.

____
Jury wybiera również wyróżnienia – niezależnie od nadanych zdjęciom kategorii konkursowych.

Zdjęcie najtrafniej oddające IDEĘ Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku otrzyma Wyróżnienie Specjalne – tzw. wyróżnienie Grand Prix konkursu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: