TEATR W OBIEKTYWIE

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny

Kategorie konkursowe

KATEGORIE KONKURSOWE

  1. SANS (fotografie wykonane wyłącznie podczas SANS):
    a) NA SCENIE – Jest to kategoria stricte związana z fotografią teatralną. Obejmuje działania aktorów na scenie i w jej pobliżu. Głównym bohaterem zdjęcia mają być aktorzy/aktor w sytuacji scenicznej. To zarówno fotografia przedstawiająca grupę aktorów jak i portret emocjonalny wybranej postaci.
    b) ZA KULISAMI – Oczekujemy przedstawienia fotografii, ukazującej sytuacje pozasceniczne i tzw. backstage festiwalowy. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku to nie tylko przedstawienia teatralne, to sytuacje zakulisowe i również działania towarzyszące, np. bal dla artystów czy parada ulicami miasta. Festiwal tworzą ludzie (wolontariusze,organizatorzy, publiczność), którzy mogą stać się inspiracją do stworzenia niepowtarzalnych fotografii. 
    c) ARTYSTYCZNE SPOJRZENIE – Ocenie podlegać będzie ukazanie subiektywnego, artystycznego spojrzenia na Artystów Nieprzetartego Szlaku. Ocenie jurorów podlegać będzie oryginalne ujęcie tematu, charakterystyczny dla artysty fotografa warsztat artystyczny, wykorzystane techniki i ujęcia. 

2. TEATR W OBIEKTYWIE (kategoria otwarta)
Czekamy na fotografie ukazujące sceniczną działalność osób z niepełnosprawnościami. Może to być zarówno fotografia portretowa jak i szersze ujęcie grupy aktorów zastanych w scenerii odgrywanych przez siebie ról. Ważne, aby kadry ukazywały lub wywoływały emocje.

W każdej z w.w. kategorii 1(a,bc,) oraz 2, zostaną wyłonione 3 najlepsze zdjęcia (odpowiednio: 1., 2. i 3. miejsce).

____
Jury wybiera również wyróżnienia – niezależnie od nadanych zdjęciom kategorii konkursowych.

Zdjęcie najtrafniej oddające IDEĘ działalności artystów z niepełnosprawnościami otrzyma Wyróżnienie Specjalne – tzw. wyróżnienie Grand Prix konkursu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: